top of page
Ateliéry 17. letní sborové dílny 2024

Harmonie v barevnosti
sborová jízda mezi žánry s ALLISON WHEELER (USA, ČR)

lomnické wellness 
sborový ateliér pro málo odvážné začátečníky i pro zkušené zpěváky......s Allison nepoznáte, kdo je kdo

 

DSC_4696.jpg

Propojování celé osobnosti pomocí všeho, co nám Bůh dal, je cesta, která je úspěšná už od chvíle, kdy se na ni člověk vydá. Začátkem je odvaha vykročit a nenechat se odradit vlastními obavami. Allison Wheeler ukáže, jak různorodost a pestrost může člověk využít na maximum. Očekávejte kreativní jízdu plnou zábavy a možného překvapení. Nuda tu nemá místo a čas poplyne mimozemskou rychlostí. 

Allison zabrousí do reperotáru Stevie Wondera, 

Kerry Marshe & Julia Dollison či Gillian Welch, skupiny Fun, filmové hudby a jazzových standard

 • ochutnáte si styl písničkáře-zpěváka ve sborovém hávu

 • budete pracovat s prvky popového groovu

 • rozproudíte emoce řízené silnými melodiemi a rytmikou

 • ponoříte se do jazzu a zazpíváte si bohaté a syté akordy

 • využijete svůj sluch na maximum

 • chyby budou žádoucí, uhladíte je improvizací

 • nebojte se angličtiny, čeština bude zaznívat častěji

Allison Wheeler

Allison Wheeler je moderní jazzová zpěvačka, pedagožka a skladatelka z kalifornského Monterey (USA). Je všestrannou zpěvačkou se silným zaměřením na improvizaci a láskou pro kreativní výzvu.

 

Allison zanechala školy výtvarného umění kvůli zájmu o jazz. Nedávno absolvovala s diplomem z jazzových studií na University of Northern Colorado, kde studovala pod Julií Dollison a uznávaným aranžérem a kapelníkem Kerrym Marshem. Minulé jaro získala cenu prestižního časopisu Down Beat za Vysokoškolského vokalistu roku 2018 a v kategorii Absolvent získala tři další ceny (2016, 2017, 2018) jakožto členka Vocal Lab – předního vokálního ansámblu univerzity. Allison měla tu čest vystoupit po boku hvězd jako mj. New York Voices, Aubrey Logan a Vertical Voices na takových akcích jako Monterey Jazz Festival, Greeley Jazz Festival a každoroční Jazz Education Network (JEN) Conference.

 

V současnosti pobývá v Evropě, kde pracuje jako hudební pedagožka. Tráví čas balancováním své lásky pro výtvarné umění a hudbu a zajímá se o vzájemné ovlivňování těchto dvou forem umění, které jí dávají možnost tvořit, propojovat se a komunikovat s okolím.

pro všechny věkové kategorie i pěvecké úrovně 
 

Pop-Rock Party! LUKÁŠE PRCHALA
sborový ateliér

 • čeká vás nastudování několika písní s doprovodem

 • budete se zabývat rytmizací a správných frázováním

 • příležitosti dostanou i sólisté jako frontmani sboru

 • zapracujete na otevřených tónech

 • vyzkoušíte si různé barvy hlasu

Do svého letošního ateliéru vybral Lukáš sborové úpravy osvědčených veleznámých i středně známých hitů světového popu, rocku, R'n'B a solu a to napříč dekádami od 1950's až po současnost! 

Zazpíváte si pecky od interpretů jako jsou The Queen, ABBA, Michael Jackson, The Emotions, Marvin Gaye, písně z muzikálu Hair/Vlasy, ale možná dojde i na Whitney Houston či dokonce P!nk! Aranžmá jsou to velmi rytmická, šlapající, pro tři až šest hlasů s doprovodem. Zájemci dostanou samozřejmě prostor i pro svůj sólový projev.

_D7R1959 copy.jpg

Lukáš Prchal

Sbormistr, dirigent, organizátor, absolvent oboru dirigování na Konzervatoři J. Ježka v Praze (prof. Hynek Farkač), vyhledávaný lektor sborových workshopů. Sbormistr smíšeného sboru Mikrochor (od r. 2002), dívčího vokálního souboru Brécy (2003-2011) a dětského sboru Chorus Angelus (2004-2010). Zakladatel hudebních festivalů Žižkovská smršť a BioBlues. Jeho asi nejznámější akcí jsou tradiční koncerty České mše vánoční J. J. Ryby na Hlavním nádraží v Praze (od r. 2001). Se svojí agenturou Bathroom Production se věnuje organizování eventů a zastupování umělců a hudebních skupin. Manažer vokálního sextetu SKETY (2011-2022), vítěze soutěže Vokal Total 2014 v rakouském Grazu. S partnerkou Alicí má dvě děti a od roku 2020 se živí jako IT specialista.

Ve zpěvu se člověk může posouvat celý život a práce s hlasem nikdy nekončí. Sólové zpívání je navíc přirozená věc, ke které nám dost často k naší škodě chybí odvaha. Zde je příležitost.

 

Jak seminář probíhá?

V dopoledních hodinách budou probíhat hromadné lekce s nácvikem techniky.

 

Odpoledne mohou všichni přihlášení zůstat v semináři jako pasivní pozorovatelé nebo se mohou zapojit do jiného, již při přihlašování vybraného ateliéru. Vybraní zájemci se budou odpoledne věnovat nácviku konkrétní písně, s nimiž pak vystoupí na závěrečném koncertě. 

Dopolední hromadné lekce

 • vyzkoušíte si zdravou techniku zpěvu

 • společně nabouráte nefunkční zlozvyky

 • budete se věnovat dýchání, dechové opoře, rezonanci, artikulaci, rejstříkům, barvě hlasu, frázování, rytmu, dynamice a také emocím

 • osaháte si improvizaci i kolektivní zpěv ve vícehlasech

Odpolední interpretační seminář

(pouze pro zájemce o sólové vystoupení na závěrečném koncertě)

 • v semináři se budete moci věnovat interpretaci písní jazzového, populárního i muzikálového žánru

 • zazpíváte si za doprovodu zkušeného instrumentalisty Honzy Andra

 • budete moci kreativně rozvinout svůj přístup k vybrané skladbě

 • pro zájemce je možné konzultovat i kreativní proces při psaní písní 

 • odpolední seminář je pouze pro 8 zájemců

Seminář sólového zpěvu
MARTY KLOUČKOVÉ A JANA ANDRA

Marta+Kloučková+Vojtěch+Havlík+2.jpg
311567946_543943560873485_4951364654499568012_n.jpg

Marta Kloučková

Marta je zpěvačka, skladatelka         

a textařka, pohybující se v různých žánrech. Absolventkou jazzové konzervatoře Jaroslava Ježka           

v Praze. Je členkou vokálního sextetu SKETY (oceněný Ward Swingle Award, 2014), se kterým absolvovala turné po Evropě, Austrálii a Tchaj-wanu. Spolupracuje s různými ansámbly a hudebníky napříč žánry (Gustav Brom Big Band, B-side Band, Jihočeská filharmonie, D.Y.K. a další). Moderuje pořad Sedmé nebe na Českém rozhlase Vltava, zaměřený na vokální jazzovou scénu. V roce 2018 vydala své debutové album "Loving Season" (Hevhetia), které se řadilo mezi nejlepší česká jazzová alba toho roku. Její jazzový kvintet tvoří přední čeští jazzoví hudebníci: David Dorůžka - kytara, Vít Křišťan - klavír, Jaromír Honzák - kontrabas, Marek Urbánek - bicí. S její kapelou vystoupila na mnoha českých jazzových a multižánrových festivalech a také v zahraničí (např. Sunset-Sunside a Le Bal Blomet v Paříži). V říjnu 2022 vydala své druhé album "Stopa snu" (Hevhetia), které se těšilo velké kritice.

Jan Andr

Studoval na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a Vyšší odborné škole

se zaměřením na jazz. Během let spolupracoval např. s Yvonne Sanchez band, Big bandem Českého rozhlasu, Orchestrem Národního divadla, Pražským big bandem pod vedením Milana Svobody a v roce 2010               

se zúčastnil evropského turné s European Jazz Orchestra. V letech 2008 - 2016 vyučoval jazzovou interpretaci na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze. Vedle piana se věnuje také hře na Hammondovy varhrany. Mezi jeho projekty z několika posledních let patřily např. pražský pěvecký sbor moderního gospelu Gospel Limited, zpěvačka Tonya Graves, Zeuritia nebo zpěvák Boris Carloff. Od roku 2021 spolupracuje se zpěváky Janem Smigmatorem nebo Vojtěchem Dykem a jeho projektem D.Y.K. . 

bottom of page