PA210460.JPG

CO TO JE DÍLNA?

Mezinárodní pěvecký workshop pro sbory, menší pěvecká uskupení, sólové zpěváky, sbormistry a jednotlivce, jehož součástí je plno koncertů a společenských akcí.

V roce 2021 pro vás připravujeme 2 ateliéry a experimentální seminář.

Dílna probíhá v malebném historickém městečku Lomnice, které oplývá specifickou atmosférou. Akce se konají na zámku, v kostele, v místní synagoze a na otevřených prostranstvích obou historických náměstí.

P9090071.JPG

JAK FUNGUJÍ SBOROVÉ ATELIÉRY?

Ateliéry vedou přední hudebníci či sbormistři daného žánru z ČR a zahraničí. Výuka probíhá v prostorách zámku, školy či synagogy. Začíná den po registraci, trvá zpravidla tři dny a je zakončena závěrečným koncertem všech ateliérů a seminářů.

Sborové ateliéry se zaměřují na netradiční hudební žánry, hudbu autorskou českou i zahraniční, atd. Nezřídka jsou skladby složené či zaranžované výhradně pro účely lomnické dílny. Lektoři často působí jako sbormistři jen v rámci LSD.

 

Kapacita ateliérů je omezena, proto se vyplatí podat si přihlášku co nejdříve ;).

Brian Fentress gospel

SEMINÁŘ SÓLOVÉHO ZPĚVU

V roce 2021 jej vynecháváme, ale v budoucnosti se do Lomnice opět vrátí.

Alice Bauer - Acappella

EXPERIMENTÁLNÍ SEMINÁŘ

Po tříletém vedení semináře acapella se Alice Bauer rozhodla přesedlat na trošku jiného koně. Slovo experiment jí absolutně není cizí, ale vychází zejména z její touhy objevovat nové a svěží formy vyjádření. Sama jako člověk se nebrání různým změnám a stále hledá způsoby, jak otevřít lidskou duši pomocí zpěvu.  

Dita-Kosmáková.jpg