top of page
PA210460.JPG

CO TO JE DÍLNA?

Letní sborová dílna je mezinárodní pěvecký workshop pro sbory, menší pěvecká uskupení, sólové zpěváky, sbormistry a jednotlivce, jehož součástí je řada koncertů a společenských akcí. Uvítáme začátečníky, protože bychom rádi rozmnožili řady pěveckých nadšenců a pokračovali v dlouhé pěvecké tradici.

V roce 2024 pro vás dva sborové ateliéry a seminář sólového zpěvu.

P9090071.JPG

JAK FUNGUJÍ SBOROVÉ ATELIÉRY?

Ateliéry vedou přední hudebníci či sbormistři daného žánru z ČR a zahraničí. Výuka probíhá v prostorách zámku, školy či synagogy. Začínají den po registraci, trvají zpravidla tři dny a jsou zakončeny společným závěrečným koncertem všech ateliérů a seminářů.

Sborové ateliéry se zaměřují na netradiční hudební žánry, většinou autorskou českou i zahraniční. Nezřídka jsou skladby zkomponované či zaranžované právě pro účely lomnické dílny. 

 

Kapacita ateliérů je omezena, proto se vyplatí podat si přihlášku co nejdříve ;).

LSD_2.den-62.jpg

SEMINÁŘ SÓLOVÉHO ZPĚVU

Mnozí zpěváci se chtějí zlepšit v technice, otevřít svoje hrdlo i mysl, a získat tak svobodu svého pěveckého projevu. Proto je součástí LSD i seminář pro sólové zpěváky. 

Vždy jej vede lektor s dlouhodobými a různorodými zkušenostmi. Je pro nás důležité, aby věděl, jak své schopnosti předat, což neumí zdaleka každý, kdo skvěle zpívá. 

LSD_2.den-28.jpg
181255566_3972296616164506_2623662419064938197_n.jpg

SEMINÁŘ ANSÁMBLOVÉHO ZPĚVU
otevířeme opět v roce 2025

Ke zpěvu neodmyslitelně patří i malá hudební tělesa. Mnozí zpěváci preferují intimnější atmosféru menší skupiny, nebo chtějí dělat muziku, která pro sbor není příliš vhodná. Třeba si prostě potřebují jen vyzkoušet, jaké to je a co vše působení v malém ansámblu obnáší. 

 

Učit v takovémto semináři není vůbec snadné. Zveme si tedy jen ty, kteří skutečně vědí, jak se ansámbl má dělat a sami v některém řadu let profesionálně působí.

bottom of page