CO TO JE DÍLNA?

Mezinárodní pěvecký workshop pro sbory, menší pěvecká uskupení, sólové zpěváky, sbormistry a jednotlivce, jehož součástí je plno koncertů a společenských akcí.

V roce 2020 pro vás připravujeme 3 sborové ateliéry, sólový seminář pro sólové zpěváky a seminář A Cappella.

Dílna probíhá v malebném historickém městečku Lomnice, které oplývá specifickou atmosférou. Akce se konají na zámku, v kostele, v místní synagoze a na otevřených prostranstvích obou historických náměstí.

JAK FUNGUJÍ SBOROVÉ ATELIÉRY?

Ateliéry vedou přední hudebníci či sbormistři daného žánru z ČR a zahraničí. Výuka probíhá v prostorách zámku, školy či synagogy. Začíná den po registraci, trvá zpravidla tři dny a je zakončena závěrečným koncertem všech ateliérů a seminářů.

Sborové ateliéry se zaměřují na netradiční hudební žánry, hudbu autorskou českou i zahraniční, atd. Nezřídka jsou skladby složené či zaranžované výhradně pro účely lomnické dílny. Lektoři často působí jako sbormistři jen v rámci LSD.

 

Kapacita ateliérů je omezena, proto se vyplatí podat si přihlášku co nejdříve ;).

SEMINÁŘ SÓLOVÉHO ZPĚVU

Každý rok je na dílně otevírán seminář sólového zpěvu, jehož podmínky se mění dle aktuálních požadavků lektorů. 

Účastníci mají vždy možnost naučit se něco nového a vyzkoušet si individuální vedení, díky kterému se mohou velmi rychle posouvat dopředu a překvapit tak sami sebe. 

A CAPPELLA

Tento seminář je určen pro zpěváky, kteří působí v menších vokálních uskupeních, nebo si to chtějí alespoň vyzkoušet. Je rozdělen na dvě samostatně pracující skupiny. Počet účastníků v jednotlivých seminářích se řídí výběrem lektora, zpravidla je to maximálně 6 členů ve skupině. Účastníci semináře mají v ceně i přístup do určitých ateliérů.

Tel.:

+420 724 775 396

Pořadatel: 

Lomnický Sbor Disharmonických amatérů, z.s.
Palackého náměstí 330, 679 23 Lomnice