V rámci pěveckého festivalu v Lomnici proběhne i výtvarná dílna. Propojíme tak hudbu s dalším druhem umění.
Výtvarný workshop, který bude probíhat souběžně s mezinárodním pěveckým festivalem Letní sborová dílna.
Výtvarná dílna se zpívajícím sochařem
Patrikem Vlčkem
Místo konání: bývalá zámecká oranžerie, zámek Lomnice
Cena: 3 400,-
Kapacita kurzu: omezená
Objednávky:
letnisborovadilna@gmail.com, tel.: 724 775 396
V případě zájmu zajistíme ubytování a stravu.
propojíme hudby a výtvarného umění
Komu je kurz určen?
Všem generacím, jednotlivcům, dospělým, mládeži i starším dětem, amatérům, ale i těm, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového
Čemu se budete věnovat?
kresbě
modelování v sochařské hlíně
využití sochařských materiálů
hledání inspirace
tvůrčímu procesu
setkávání
sdílení své umělecké cesty
PROGRAM WORKSHOPU
1.den:
dopoledne (10.00) seznámení s účastníky, individuální nebo společná procházka po Lomnici a místech, kde se zpívá, hledání inspirace, sdílení, skicování
odpoledne: společná práce, kresba, různé techniky, sochaření pod vedením do 18.00 hod
2. den:
dopoledne: společné vzájemné konzultace nebo procházka; kdo bude chtít už může tvořit individuálně na místě od rána
odpoledne: společná práce pod vedením do 18.00 hod
Veškeré práce mohou být vystavenév prostorách arkád zámku do 8. července, kdy bude probíhat závěrečný koncert pěveckého festivalu.
Účastníci mají vstup na veškeré společné akce v rámci LSD zdarma.
Mohou nahlédnout i do ateliérů a seminářů.
Biografie
Žije v Brně – Mokré hoře na Vránově mlýně. Základy sochařské a restaurátorské práce převzal od svého otce Miloše Vlčka. Dále pak od sochaře a restaurátora pana Heřmana Kotrby v Dílně pro chrámové umění v Brně na Petrově č.5.
Studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole v Brně (1984-1988) a na Vysoké uměleckoprůmyslové škole v Praze (1988-1994), kterou absolvoval diplomovou prací Slunečního oltáře v klášteře Rosa coeli v Dolních Kounicích. V letech 1988 – 1993 vznikla řada soch na studijních pobytech ve Francii, v letech 1990 – 1992 podnikl studijní cesty do Anglie a Itálie.
Zúčastnil se řady sochařských sympozií: Sympozium „Tvar místa“ pro rodinu Mensdorff-Pouilly na hradě v Boskovicích (1995), Mezinárodní sochařské sympozium „Dřevěná plastika“ realizované na zámku pana Radslava Kinského ve Žďáře nad Sázavou (1996), Mezinárodní sympozium Vránův mlýn v roce 1997 organizoval, Les Lapidiales , Port d´Enveaux, Francie (2003). V roce 1999 byl iniciátorem sochařské galerie v přírodě na starém železničním náspu bývalé c.k. dráhy zvané Tišnovka, kde v roce 2014 realizoval i Pomník Smíření v rámci akce SIT DURAT REGNUM. Od roku 2016 v tomto prostoru průběžně realizuje Lesní kapli, sousoší Císař a Císařovna a řadu dalších projektů. V roce 2002 realizoval sochařsky řešenou lavici do parku v Jardin des Sculptures v Angouleme, Francie. V letech 2009 – 2010 dubové reliéfy pro naučnou trasu Stezka keramiků v Tupesích, Morava a v letech 2010 – 2012 realizoval řadu sochařsky řešených odpočívek pro cyklisty v Jihomoravském kraji na cyklotrase vedoucí v místech bývalé Železné opony (Eurovelo 13 a Eurovelo 9).
Kromě sochařských a jiných výtvarných aktivit (kresba, fotografie) se věnuje restaurátorské práci (např. restaurování oltáře Smrt Panny Marie v Mostišti u Velkého Meziříčí), lektorské a výchovné činnosti (spolupráce se školami a pořádání výtvarných dílen) a muzice, kterou s výtvarnou a lektorskou činností kombinuje (např. realizace pantomimického muzikálu na texty Jana Skácela v letech 1997-1998, který v současnosti obnovuje).