top of page
Nejen pro ty, kteří milují skvělou lomnickou atmosféru a úžasné lektory, přinášíme nakopávací dávku ve formě víkendových workshopů. 
1062905-540164.jpg

Kdo jste zažili Ivu Bitttovou na začátku prázdnin, kdy jako jediná pomyslně nesla pěveckou pochodeň v podobě workshopu Letní sborové dílny, vzpomínáte s patřičným pohnutím na úžasné chvíle. Svojí ryzí svébytností prožívá muziku s neuvěřitelnou přirozeností a lehkostí, kterou mnozí těžce hledáme. Zpěváky vede jemně a citlivě a pomalu jim pomáhá otevírat, dosud pro někoho tajné, dveře vlastního hudebního vyjadřování. Improvizace, na které je dílna založená, bude všudypřítomná. Po vlastní zkušenosti vřele doporučuji nepromeškat šanci zažít tuto jedinečnou zpěvačku a instrumentalistku na vlastní kůži.

Pěvecký workshop 

s Ivou Bittovou

 

Zažijete úžasnou atmosféru muziky s jedinečnou osoností.

 

 

Kurz je vhodný jak pro zkušené zpěváky, tak i pro začátečníky.

 

 

Zakusíte různé formy improvizace.

Zazpíváte si skladby různých žánrů.

Získáte plnou náruč inspirace.

 

Zažijete Letní sborovou dílnu v malém provedení.

Malá skupina lidí společně s krásnou atmosférou Lomnice zajistí příjemně prožitý den.

 

Místo konání: Lomnice

Datum: 13. září  2020

Cena: 1700,-

Kapacita kurzu: 20 osob

Objednávky:
letnisborovadilna@gmail.com (Barbora Pavlišová, tel.: 724 775 396)

 

V ceně kurzu bude i malé občerstvení.

PROGRAM WORKSHOPU

9.00  – 9.30          příjezd

9.30  – 12.30         dopolední blok

12.30 – 13.30          pauza na oběd

13.30 – 17.30         odpolední blok

18.00                    závěrečná veřejná prezentace

8tq4urb6.jpeg

Biografie

 

Narodila jsem se v roce 1958 do muzikantské rodiny na severní Moravě v Bruntále. Maminka Lidmila, původem ze Slovácka, učila v mateřské škole a svůj čas věnovala zejména rodině a zpěvu. Tatínek Koloman Bitto, narozen na jižním Slovensku, pocházel ze smíšené rodiny romů a maďarských židů, kde se v době jeho dětství mluvilo převážně maďarským jazykem. Byl tělem i duší muzikant. Hrál v divadelnim orchestru v Opavě a později v Rozhlasovém orchestru lidových nástrojů v Brně.

Tatínkova nemoc v jeho padesátém roce života zcela znemožnila pokračování v jeho tvorbě a práci. Po jeho předčasném odchodu jsem se rozhodla převzít muzikantskou štafetu a věnovat se naplno hudbě.

Po přípravě v lidové škole umění v oboru housle (učitelka H. Kuvíková) a balet jsem byla přijata na Konzervatoř v Brně, kde jsem studium ukončila maturitou v oboru hudebně-dramatickém. Již  od prvního ročníku se mi naskytla příležitost působit jako herečka a zpěvačka v avantgardnim divadle Husa na provázku v Brně. V době studií jsem získala několik televizních a filmových rolí.

Během tatínkovy nemoci se mi vrátila touha hrát opět na housle, navázala jsem spolupráci s profesorem Rudolfem Šťastným, který byl tehdy primarius Moravského kvarteta. Profesor se mi stal oporou po celou dobu 35 let až do jeho odchodu.

Další etapou a zdrojem inspirace bylo studium barokních houslí a barokního zpěvu na Akademii staré hudby.

V roce 2015 jsem na Masarykově Univerzitě v Brně obdržela titul bakaláře ve studijním oboru Teorie a provozovací praxe staré hudby a v roce 2018 akademický titul magistra ve studijním oboru Hudební věda.

V roce 2007 jsem se rozhodla dočasně přestěhovat do Spojených státu do údolí Hudson Valley ve státě New York. V roce 2018 jsem uprostřed přírody založila privátní hlasovou školu Žingora.

Starší sestra Ida Kelarová vede mezinárodní školu hlasu v Bystrém u Poličky. Její workshopy získaly jméno v celé Evropě. Založila také nadaci pro romské děti Miret. Mladší sestra Regina Bittová je kulturní referentkou v Luhačovicích.

Mám dva syny: Matouše (1982) a Antonína (1991). Starší se věnuje organizování a mladší studuje kompozici v USA. S Antonínem realizujeme příležitostně naše společné koncertní duo Bittová + Fajt ml.

bottom of page