top of page
LSD má svoji osobitou tvář.
Lidé sem opakovaně rádi jezdí bez ohledu na to zda 
jsou účastníci, členové organizátorského týmu, diváci, naši rodinní příslušníci nebo jen náhodní kolemjdoucí či sousedi.
Často nám prozradí své pocity a my máme radost, že se o některé můžeme podělit.

Na LSD jsem se vypravila po několikaletém sledování zpovzdálí. Potkala jsem tam lidi, s kterými je radost něco tvořit, a to ať už z hlediska zpěvu nebo organizačně. Člověk na sobě může pracovat na více frontách. Inspiruje se v přístupu ke zpěvu, technice zpěvu, potkává se s různými lidmi a při tom může zůstat svobodný v tom, co chce u sebe rozvíjet nebo měnit.


PETRA
dříve účastník, dnes
příznivec LSD

Znáte ten pocit, že jste zažili příjemnou a výjimečnou věc? Tak mimořádnou, že se z ní těšíte velmi dlouho? LSD mi to dopřává každoročně na závěrečných koncertech absolventů. Nezpívám, ale manželka už byla na pěti a dcera na třech dílnách. Loni se mi poštěstilo sledovat výuku přímo v ateliérech. Bylo to neskutečně intenzivní. Směs profesionality vyučujících, skvělého klavírního doprovodu, úsměvy sboristů, emoce sólistů, nádherný zpěv. Obávám se, že toto LSD kromě silného účinku vyvolává i závislost.

Konečně mi někdo vysvětlil, jak mám zpívat.
(Tím netvrdím, že to umím). LSD je silně návykové, hrozí abstinenční příznaky.

Po mnoha letech jsem si konečně dobře zazpívala a zjistila, jak mi to chybí.


účastník roku 2012


MARTINA, účastník

Lomnice pro mě znamená začátek sborových prázdnin. Po celoročním poctivém a vážném zkoušení nemůžu z ničeho nic jen tak přestat na celé 2 měsíce zpívat, ale chci si spíše pozpěvovat. A to mi nabízí LSD. Lektoři jsou na nás stále laskaví.  Ale my účastníci mezi sebou taky. Není to žádná soutěž, ale spolupráce. Podporujeme se navzájem, když se někdo hned nechytne, pomáháme. A to jsem se ještě před několika dny ani neznali.  V Lomnici to jde samo, tady hudba skutečně spojuje.


MARTA
letitý účastník a nadšený organizátor LSD


HONZA
dlouholetý návštěvník LSD


Reakce účastníků LSD 2023

LSD 2023 reakce.jpg
bottom of page