top of page
Dílna je daleko. Nejen pro ty, co se nemohou dočkat pravidelného přísunu skvělé lomnické atmosféry a úžasných lektorů přinášíme nakopávací dávku ve formě víkendových workshopů. 
skip_wilkins_.jpg

Ti, kteří pravidelně jezdí na letní dílnu do Lomnice, mají v živé paměti působení Skipa Wilkinse na LSD v letech 2011-2014. Někteří z vás byli také členové jeho sboru Skip Wilkins Singers v době, kdy rok pobýval v ČR. Tento sborový počin byl tehdy mimořádný, ale z důvodu jeho odjezdu zpět do USA nebylo možné dále pokračovat. Nicméně příležitost se opět naskytla v podobě tohoto workshopu v Lomnici, kde má Skip svůj moravský domov.

Sborový Workshop 

se Skipem Wilkinsem

Ukáže jasné vedení jazzového ansámblu, kterým se budete moci inspirovat.

 

Načerpáte ty správné a použitelné přístupy k jazzové interpretaci.

 

 

Dostanete návod, jak předvést přirozené jazzovému frázování.

 

 

Seznámíte se s jazzovou harmonií.

 

Zazpíváte si originální skladby, které Skip zaranžoval.

Neznalost angličtiny není na závadu, Skip umí velice dobře česky.

Zažijete Letní sborovou dílnu v malém provedení.

Malá skupina lidí společně s krásnou atmosférou pivovaru zajistí příjemně prožité dny plné klidu, zpěvu a jazzu.

21056191_10214039911741148_5359930044067

Místo konání: Pivovar Genius noci, nám. Palackého 330, Lomnice

Datum: 20.-23. února 2020

Cena: 2200,-

Kapacita kurzu: 20–25 osob

Objednávky:
letnisborovadilna@gmail.com (Barbora Pavlišová, tel.: 724 775 396)

 

Pomůžeme zajistit ubytování.

 

Stravovat se budeme v místních restauracích.

PROGRAM WORKSHOPU

20. 2. příjezd a registrace, jazzový rozjezd

21. 2. – 22. 2. celodenní výuka

23. 2. dopoledne příprava na koncert, v odpoledních hodinách závěrečný koncert účastníků a hostů.

Biografie

 

Narodil se a vyrůstal v hudební rodině v Massachusetts. Průběh jeho uměleckého dozrávání ovlivnila řada šťastných setkání s významnými osobnostmi - při pobytu v Bostonu byli mezi jeho partnery např. bubeníci Joe Hunt a Bob Moses nebo saxofonisté Jimmy Mosher a John LaPorta, v Denveru se mezi jeho spoluhráče zařadili saxofonista Plas Johnson, zpěváci Mark Murphy a Darmon Meader, trumpetista Conte Candoli, basista Milt Hinton nebo bubeník Peter Erskine. V roce 1995 se Skip Wilkins přestěhoval do Pensylvanie, kde jeho kariéra pokračovala ve skupině Wilkins & Allen Quartet. S tímto souborem pohostinsky vystoupili mj. saxofonisté David Liebman, Stanley Turrentine, Bobby Watson, trumpetista Clark Terry nebo trombonista Al Grey.


Na domácí scéně Skip Wilkins samozřejmě vystupuje s muzikantskými legendami Filadelfie, jako jsou např. Mickey Roker, Larry McKenna a John Swana. V roce 2005 založil nový Skip Wilkins Quintet, se kterým na dvě alba nahrál svých 18 původních kompozic.


Vedle svých koncertních a kompozičních aktivit se Skip Wilkins už přes dvacet let věnuje pedagogické činnosti. Poté, co ukončil studium kompozice a aranžování na Berklee College of Music, se stal členem pedagogického sboru této jazzové školy v Bostonu. Od roku 1987 do 1995 působil na University of Northern Colorado ve městě Greeley a poté, co se odstěhoval na východní pobřeží, vyučoval na Muhlenberg College ve městě Allentown, na Moravian College ve městě Bethlehem a v současné době přednáší hudební teorii a jazzovou historii na Lafayette College ve městě Easton.


Během svého působení v Coloradu začal Skip Wilkins psát aranžmá, která využívají vokální jazzové ansámbly po celých Spojených Státech.

bottom of page