top of page
Nejen pro ty, kteří milují skvělou lomnickou atmosféru a úžasné lektory, přinášíme nakopávací dávku ve formě dalších workshopů. 
jan_mikusek.jpg

"Vylézt na kopec a rozhlédnout se po kraji, kde se mísí vůně italských dobrot, moravských klobásek a frgálů, lahodnost italského vína s jadrností moravské slivovice, oheň italských žen s rázností moravských zbojníků... To všechno lze spatřit a zakusit na  jedné jediné hoře - Hoře Madrigalů. "

Tento kratičký úvod by mohl být dostatečným lákadlem k návštěvě Lomnice a prožití pár dnů ve společnosti tohoto osobitého muzikanta, zpěváka, dirigenta a moderátora. Stejně tak jako je poetický jeho jazyk, kterým vás zve na svůj workshop, je poklidný

 a  zároveň vášnivý jeho přístup k hudbě samotné. 

MAMA MONTE = hora madrigalů MAdrigaly MArtinů a MONTEverdiho 

 


Jan Mikušek

Obklopí vás hudba, kterou jako zpěváci potkáte ojediněle.

Budete nadnášeni bohatou harmonií, promísenou lidovou prostotou a přímočarostí.

Budete pracovat na správném výrazu a emocionální stránce skladeb.

 

 

Důležitý bude souzvuk hlasů a jejich barvitost.

 

Vítáni jsou i zcela nezkušení zpěváci. Pamatujte, že strach je zbytečným nepřítelem.

 

 

Zažijte kamarádkou atmosféru plnou smíchu a pohody

 

 

Užijete si atmosféru malebné Lomnice.

 

... a zejména si odpočinete s nádhernou muzikou....

 

Místo konání: budova pivovaru, Lomnice

Datum: 23. - 26. března  2023

Cena: 2 300,-

Přihlášky:
letnisborovadilna@gmail.com (Barbora Pavlišová, tel.: 724 775 396)

Uved´te své jméno, hlas (SATB), adresu, telefon a email.

V případě zájmu o ubytování dopočučujeme řešit vše přes nás.

PROGRAM WORKSHOPU

23. 3.

18.00 -19.00 hod. příjezd, registrace, zkouška

24. 3. - 25. 3.

zkoušky

26. 3.

koncert v kostele

     

Workshop proběhne v blocích s pauzami na kávu a oběd. Časy lekcí určí lektor dle toho, jak půjde práce „od ruky“.

Jan Mikušek se narodil ve Valašském Meziříčí. Studoval hru na cimbál a dirigování na brněnské konzervatoři  a pražské Akademii múzických umění. Dirigoval muzikály Hair a Rusalka, pro Divadlo J. K. Tyla v Plzni aranžoval a nastudoval rockovou operu Juno a Avos. Od roku 2000 je dirigentem komorního sboru Vox Nymburgensis. Během studia se začal věnovat také zpěvu. Pravidelně se účastnil mistrovských kurzů u Maria van Alteny. Věnuje se interpretaci tzv. staré hudby (např. se soubory Capella Regia Praha, Musica Florea, Ritornello, Societas Incognitorum), spolupracuje s Jiřím Stivínem a souborem Ensemble Damian (opery Tomáše Hanzlíka a Víta Zouhara).  V mužském kvartetu Affetto svůj záběr rozšiřuje také na hudbu soudobou a experimentální (Miloš Štědroň, Michal Košut, Jan Meisl, Arvo Pärt). Spolupracoval S Národním divadlem Praha na inscenaci opery Martina Smolky Nagano (role Dominika Haška, 2004), opery Tomáše Hanzlíka Slzy Alexandra Velikého (role Hephaestiona, 2007) a v poslední době zejména se Soňou Červenou na inscenaci Zítra se bude... (2008). Jan Mikušek je spoluzakladatelem Mezinárodního festivalu cimbálu ve Valašském Meziříčí.y skladeb pro cimbál (Trifolium Antonína Tučapského, Mazel Tow Vladimíra Wimmera, Žalmy Svatopluka Havelky, Koncert pro cimbál a orchestr Jana Meisla).

bottom of page